Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.


O NÁS
Jmenuji se Darina Tlapáková a jsem výrobcem autorských šperků provozující internetový obchod www.ManDari.cz

 

Pod jménem ManDari tvořím a nabízím originální šperky podle vlastních autorských návrhů. Veškeré šperky jsou vyráběny vlastníma rukama s velkým důrazem na kvalitu použitých materiálů.

Jako výrobce mohu svým zákazníkům poskytnout velmi podrobné informace o jakémkoliv nabízeném šperku či odbornou radu.

 

Nejčastěji používané techniky při tvorbě šperků

  • wire-wrapping je technika tzv. "omotávání drátu drátem". Při této technice používám jak ocelové (chirurgická ocel, nerezová ocel) tak měděné (lakované, nelakované, postříbřené) dráty. Vždy si zakládám i na doplňkových materiálech, které tvoří převážně drahé kameny a minerály, případně korálky, především předních českých výrobců.
  • tepání. Jde o techniku, při které se šperkařským kladívkem na kovadlince roztepává drát do ploššího vzhledu. Drát tak nabývá na pevnosti a lesku.
  • měkké pájení. Tato technika vychází z techniky tiffany. Při tvorbě šperů používám pouze bezolovnatý cín. Šperky obsahují kvalitní drahé kameny a minerály či skleněné kabošony a korálky.
  • tzv. šitý šperk. Nejvíce používám pro tvorbu šitého šperku speciální textilní prýmky, zvané sutašky. Jsou doplněné o korálky či drahé kameny a minerály.

 

Při mé práci je vždy na prvním místě spokojenost mých zákazníků.

Velice dbám na kvalitu výchozího materiálu i hotových výrobků.
Internetový obchod www.mandari.cz Vám zaručuje rychlé dodávky Vašich objednávek. Zboží uložené na skladě Vám odešlu nejdéle druhý den po připsání peněz na účet (v případě platby předem) či po potvrzení objednávky (v případě platby na dobírku).
Při nákupu nad 800 Kč Vám přísluší doprava zdarma.

 

Úspěchy v mé tvorbě

Účast mých šperků na výstavě „Poklady jesenických hor v netradičním šperku“ v Jesenickém muzeu, která se koná od 14.1. - 15.3.2014.

Podstatou výstavy je ukázka netradičních šperků z kamenů a minerálů nalezených na Jesenicku.

 

  • sada vytvořená technikou měkkého pájení, z pazourků přivlečených ledovcem z Rujány se zbytkem křídy, která se na něj po cestě do Jeseníků přilepila.

 

 

  • sada vytvořená spojením technik Wire-wrapping (nerezový drát) a měkké pájení s použitím jesenických skandinávských pískovců přivlečených ledovcem.